שרונה בן אור – מרצה ומעבירה סדנאות

המרכז להפקות אומנים מרצים סופרים ושחקנים

 

שרונה בן אור, היא אשתו השנייה וגרושתו של רוצח הנשים הסדרתי , שמעון קופר שנידון לשני מאסרי עולם במצטבר על רצח שתיים מנשותיו.


שרונה, חושפת את סיפורה האישי ומספרת כיצד נפלה ברשתו של רוצח, התאהבה ונישאה לו, נתנה לו ולילדיו בית, הלכה שבי אחריו, עד שהאינטואיציה שלה החלה ללחוש לה שהיא חיה עם מפלצת.

 

שרונה בן אור מגוללת כיצד שיקמה את חייה לאחר הפרידה ומצאה זוגיות תומכת ואוהבת. איך קבלה שיחת טלפון מטלטלת מעומרי אסנהיים תחקירן 'עובדה' שביקש ממנה להתראיין ולספר.

שיחת הטלפון פתחה תיבת פנדורה שהעלתה בה משקעים שהודחקו מהעבר וזיכרון עמום של מעשה אונס שביצע בה שמעון סמוך לגירושין, צף ועולה. אך הפעם היא לא מוותרת, ולא נכנעת לפחדים.

היא פונה למשטרה ולאחר מכן גם מחליטה לקבל טיפול במרכז לנפגעות תקיפה מינית בעקבות התעקשותה נפתח התיק והחקירה התחדשה. הייתה זו עדותה של בן אור, אשר הובילה בסופו של דבר לפתיחת תיק המוות של אורית קופר – אשתו הראשונה, ובסופו של דבר להרשעתו של שמעון קופר ברציחתה.

 

כיום שמעון קופר אומנם בכלא, אך גם משם הוא ממשיך לרקוח מזימות, להשתלט על  נשים בודדות חלשות אופי וגורם לשרונה לחיות בפחד מתמיד מנקמה.

לפני כשנה החליטה  לספר את סיפורה מתוך מחשבה שהסיפור חייב להישמע כי הוא יכול לשנות ואף להציל חיים. "יצאתי במסע מורכב וקשה מתוך הרצון להגיע להחלמה מלאה מהטראומה הקשה שחוויתי, אבל לא פחות חשוב מכך, לספר את הסיפור שלי ולא לשתוק יותר ודרכו לעזור לאנשים לפרוץ את גבולות הבושה, השתיקה והפחד ולחיות את החיים שהם תמיד חלמו עליהם".

 

הסיפור שלי הוא לא רק מותח ומצמרר, הוא גם דרך נפלאה לעזור לאנשים להבין עד כמה חשוב להקשיב לקול הפנימי שלנו, גם אם הוא חלש, גם כאשר הסביבה שעליה אנחנו הכי סומכים בעולם אומרת לנו אחרת.

 

החלטתי להתחיל לכתוב ספר  מהמקומות הכי חשוכים ואפלים שלי מהמקומות הכואבים ביותר, שכולם יבינו שגם אם העבר שלנו קשה, מקטין, מחליש
וגורם לנו לבחור בחירות קשות ולא נכונות, הכל ניתן לשינוי, אפשר למצוא את העוצמות, לקום ולחיות את החיים שמגיעים לנו". אומרת בן אור.

שרונה בן אור פרסונה צבעונית רהוטה וכובשת ששמה לה למטרה להפיץ בעולם את השיעורים שלמדה בששת עשורי חייה מעוררי ההשתהות שסוחפים באופן שיטתי כל קהל מולו היא מתייצבת.

נשים וגברים בכל הגילאים, בכל מקום בארץ, בכל מדרג מקצועי. אין כיסא אחד בקהל, באולם או בבית, שנשימתו לא נעתקת למשמע תכניה הסוחפים ויוצאי הדופן. כל אחד ואחת עוברים מסע מרתק
על דרך של עצב, צחוק ולמידה חווייתית מעצימה ומזככת.

שרונה מרצה ומעבירה סדנאות בכל הארץ:

לזרוע, לקצור ולצאת אל האור

הרצאה סוחפת ומרתקת המביאה את סיפור חייה יוצא הדופן של שרונה בן אור מילדותה להורים ניצולי שואה בתפקוד רגשי נמוך,
דרך שלוש מערכות נישואין הרסניות ועד לחשיפתה בתוכנית התחקירים "עובדה" שהיוותה עבורה טריגר לצאת למסע בעקבות הקול הפנימי היציב וצו הלב האמיץ שהביאו להרשעתו של בן זוגה לשעבר.

הרצאה פרונטלית חווייתית ומפעימה בליווי המסמכים המקוריים שמספרים את הסיפור יוצא הדופן שסחף את המדינה.

הסיפור של שרונה הוא סיפור אישי ונוגע על תעוזה, הליכה על חבל דק מאד בעקבות הלב והקשבה לקול הפנימי כנגד כל הסיכויים והחוקים.

זה סיפור על נון קונפורמיזם, יציאה מהקופסא וציות נאמן לאינטואיציה ולמצפן האמת שבסופו של דבר עשו עבורה את ההבדל שבין חיים למוות..
כי לדעת להקשיב לעצמך, זה עניין של חיים ומוות…
אבל איך לומדים לעשות את זה?
המתנה של שרונה לעולם היא היכולת ללמד בדיוק את זה.

האומץ שאפשר לשרונה לשנות את מציאות חייה וחיי ילדיה הוא אותו האומץ שבאמצעותו היא הצליחה להתבונן פנימה במשך שנים ולזקק מתוך נפשה כלים רבי עוצמה שרק מעטים זוכים
בהם ומעטים עוד יותר מצליחים לעבד וללטש.

בזכות יכולת הניתוח והעיבוד הנדירות שלה היא מעניקה לנו מתנות של תבונה, בהירות וכוח. תובנות ישימות וכלים פרקטיים שיוכלו להוציא כל אחד ואחת מעבדות לחירות!

 

תוכניות מציאות ומה שביניהם

איך לומדים להקשיב קודם כל לעצמנו ולרצות קודם כל את עצמנו?
איך מצליחים ללכת עם האינטואיציה גם אם זה אומר ללכת כנגד כל הסיכויים?
איך משנים את השיח הפנימי השיפוטי ולומדים לסגל כלפי עצמנו חמלה
איך הופכים כישלון – להזדמנות?

 

שרונה בן אור מרצה בחסד. מאחוריה שנים של ניסיון בהן סיפרה את הסיפור שלה בפני קהלים שונים ומגוונים: מקבוצות מצומצמות ואינטימיות ועד אולם של 4,000 איש בו עמדו כולם על הרגליים והריעו לה בתום ההרצאה.

הפידבקים מעידים: כל אחד ואחת יוצאים עם מסר מדויק שנותן השראה וכוח עבור המקום בו הם נמצאים בחייהם.

 

חשוב לדעת:

אורך ההרצאה כשעה וחצי*

 

להרצאה שני חלקים: הרצאה פרונטלית ולאחר מכן שיח פתוח ושאילת שאלות.

ההרצאה מומלצת לגילאי 18 ומעלה

ההרצאה מתאימה לקהלים בכל הגדלים

ההרצאה מתאימה לשילוב בכנסים עסקים ומקומות עבודה וכמו כן לקהלים פרטיים והעשרה אישית.

 

סדנת " התבוננות " סדנה לנשים שרוצות לצמוח – סדנת העצמה חווייתית אינטראקטיבית לנשים.

 

לצפייה בסירטונים של שרונה בן אור – הרצאות וסדנאות, לחצו כאן >>

 

לפרטים ולהזמנות – אתי יוחנן – סטאר הפקות:
052-7957725
Etistarh@gmail.com