המוזיקאי והזמר שוקי (עו"ד שוקי הלחמי )

"המוסיקה היא אהבת חיי " – מצהיר עו"ד שוקי הלחמי וממשיך : אני מתחבר ראשית למנגינה ואחר כך למילים".

.
בשנים האחרונות מופיע שוקי הזמר במועדונים, באירועים פרטיים, אירועי חברה ,בהם הוא שר שירים במגוון סגנונות כמו: שירי ארץ ישראל, ים תיכוני ושירים באנגלית. המוזיקה שלו מוגדרת כשילוב בין זמר ישראלי-מזרחי לזמר אירופי, ואת קולו אפשר להגדיר כחזן השר שירי אהבה עוטפים.

 

אחד משירי הקאבר "צל עץ תמר" אף הגיע ל-150 אלף צפיות ביוטיוב ו-50 אלף צפיות בפייסבוק. "השירים שאני שר הם בסגנון ארץ ישראלי וים תיכוני מזוכך. אני מלחין באמצעות שריקה, וכמעט בכל הופעה הקהל מוחא לי כפיים באמצע השיר, כאשר אני מפתיע אותו ושורק בקטעי הקישור. השירה עבורי היא מעין אורגזמה רוחנית, וכשאני שר אני מרגיש אושר עילאי"

 

סבא רבא שלו מאיר היה הרוקח העברי הראשון בישראל, בן דודו אייל אלחמיסטר היה כדורגלן במכבי תל אביב ובתו נטע אלחמיסטר היא מהדוגמניות ונשות העסקים המובילות בישראל.

 

למרות שהפרעות קשב וריכוז מהן סבל גרמו לו להחליף שלושה בתי ספר ולהוציא תעודת בגרות רק בשירותו הצבאי, הוא עשה במשך שנים קריירה מוצלחת כעורך דין.

 

החיבור של הלחמי למוזיקה החל כבר בבית הספר היסודי, כאשר הופיע בטקסים ובמופעים חגיגיים עם שירים כמו: "באב אל וואד"
כיום ברור לו שהפרעות הקשב והריכוז שליוו אותו במשך שנים גרמו להידרדרותו בלימודים, להחליף שלוש פעמים בית ספר תיכון ולהוציא תעודת בגרות רק בצבא. במהלך שירותו הצבאי חתם שנת קבע נוספת, על מנת לשרת בבסיס בו תהיה לו אפשרות לעשות בגרות. הוא גרם לחיילים רבים להוציא תעודת בגרות כמוהו, ואז גם גמלה בליבו ההחלטה ללמוד משפטים באוניברסיטת תל אביב.

 

שוקי מודה כי קיים מתח חיובי בין שתי אהבותיו: המוזיקה ועריכת דין, "ואם הביקוש להופעות שלי יגדל, אעשה את האיזונים הנדרשים. חלק מלקוחותיי אפילו אומרים לי שהעובדה שאני מוזיקאי מראה שאני עורך דין עם נשמה, דבר שלא כל כך נהוג לחשוב על אנשים במקצוע שלי". הוא מוצא מכנה משותף בין המוזיקה לעריכת הדין: "כשאתה מופיע בבית המשפט זו למעשה הופעה בפני קהל, שמחציתו אוהד ומחציתו מחכה למעידתך, כאשר יש גם שופט ששפיטתו מקבילה לביקורות שמפרסמים בעיתונות לאחר הופעה או סיגל חדש או אלבום חדש שיוצא"

במשך שנים רבות כבש את יצרו בכל הנוגע למוזיקה, אך מאז החליט לממש את כשרונו המוזיקלי הוא החל להופיע באירועים ולהקליט סינגלים חדשים לאלבומו הראשון שייצא בקרוב. שוקי: "אני מתחבר קודם כל למנגינה ורק לאחר מכן למילים. לכן נעימות ללא מילים יכולות למלא אותי. המוזיקה פורטת על נימיי, מרטיטה את לבי וגם מזכירה לי תקופות שונות בחיי. בכל רגע נתון של רגיעה ללא מתח, אני יכול לרשום כמה מילים או לשרוק את המנגינה. המוזה מגיעה בכל מצב של קריאה או צפייה, ואז אני כותב מילים או שורק חלק מהמנגינה, כדי שיהיו לי מספיק כדורים במחסנית כשאכתוב ו/או אלחין שיר".

סירטוני וידאו

 

 

 

 

גלריית תמונות:

מן העיתונות: